O Şampiyon

6. "O" ŞampiyonTurnuvası 

Kaptan: Serap Aydın Kısır
Şampiyon: TC Cemile Yıldırım Ünkaya---- Finalist :Hakan Gümüş
Tebrikler Arkadaşlar...

---------------------------------------

5. "O" ŞampiyonTurnuvası 

Kaptan: Ayfer Tuncer
Şampiyon: Aykut Çakıcı
Tebrikler Arkadaşlar...


Kelimelik Tarihinde Benzeri Olmayan "O" Şampiyon Turnuvası Sona Ermiştir. Yine Benzersiz Bir Üçlü Final Yaparak Tarihe Geçmiştir. Beşincisini Düzenlediğimiz Turnuvamız, Süper Çekişmeler Sahne Oldu ve Finale Ayfer Tuncer kaftan ve Üç Oyuncusu: Atilla Yeşil Şahin Bakar ve Aykut ÇakıcıAdını Yazdı. Üçlü Final Etabını Zorlu Rakiplerini Yenerek Aykut ÇakıcıKazanmıştır.Tebrikler Şampiyon...
5.”O” Şampiyon Turnuvası;
Kaptan: Ayfer Tuncer
Şampiyon: Aykut Çakıcı
Tebrikler Arkadaşalar...
Başta, Yoğun İş Temposuna Rağmen Tek Başına Turnuvayı Yöneten ve Aksamadan yürümesi için Gayret Gösteren Hakem: Nurettin Tuncer'e sonrasında Turnuva Boyunca Katılan ve Renk Katan
Ayfer TuncerAyşe Özel - Hakim Kilic - Necla Eren Kaptanlarımıza ve Tüm Takım Arkadaşlarına Teşekkür Ederiz.
Bir sonraki Turnuvada Görüşmek Dileğiyle Esen Kalın


4. "O" Şampiyon Turnuvası Sonuçları;

Kaptan: Kerim Kalaycı
Şampiyon: Serap Aydın Kısır

Tebrikler Şampiyonlar

Bir Kaptan ve bir oyuncusun şampiyon olduğu 4.sünü düzenlediğimiz ,uzun soluklu "O" Şampiyon turnuvamızın şampiyonlarını kutlarız tebrikler arkadaşalar.
Finale kadar gelen eski şampiyon kaptan ve oyuncusu olma başarısı gösteren Nihal Ünkaya Hür da kutlarız.

Yönetici Paylaşımı

Yıldırım Elif Azra

Büyük çekişmelerin Yaşandığı kaptanın daha Final oynanmadan belli olduğu finalde takım arkadaşların birbiriyle kapıştığı ama eğlencenin hakim olduğu 4. "O" Şampiyon turnuvası sonuçlanmıştır.
İşte Sonuçlar:
Kaptan: Kerim Kalaycı
Şampiyon: Serap Aydın Kısır

Final oynama başarısı gösteren Nihal Ünkaya Hür de kutlarız.
Tebrikler Şampiyonlar.

Kaptana Destek veren takım arkadaşları(transferlerde eklenmiştir)
Şeref Hür - Dilek Şimşek Menlikli - Kemal Güler - Aysun Eşref - Mehtap Tosun - Tuba Canpolat Efe - Meryem Karagöz - Ayşegül Kaleköylüoğlu - Nurcan Dinçayak - Müzeyyen Camadan Yangın - Ela Meral Aras - Semiha AR - Kayıp Casa Tarih

Kaptanlarımıza sonsuz teşekkürler 👏👏👏👏
Bade Aden Turnalar - Ayşe Özel - Nur Işık

Facebook Paylaşım Linki: https://www.facebook.com/groups/spontanecafe/permalink/267173380687171
------------------------------------------------------------


3. "O" Şampiyon Turnuvası Sonuçları;

Kaptan; Şeref Hür
ŞampiyonNihal Ünkaya Hür
Tebrikler Şampiyonlar

Bir Kaptan ve bir oyuncusun şampiyon olduğu 3.sünü düzenlediğimiz ,uzun soluklu "O" Şampiyon turnuvamızın şampiyonları bir çift oldu Şeref & Nihal Hür Çifti. Çiftimizi Tebrik ediyoruz.çifte Yakışan bir görselle oyunda olduğu gibi kendilerine hayatlarında da başarılar diliyoruz.

Yönetici Paylaşımı
3. "O" Şampiyon Müthiş bir finalle sonuçlandı.Ayşen Kaptanın müthiş başladığı turnuvaya, Şeref Bey strateji ile damga vurdu.Yaptığı transferler ile 2 oyuncusuyla Final maçına şampiyon kaptan olarak girdi. ve Finalin adı bir çift oldu.İşte 3. O Şampiyon Sonuçları;
Kaptan: Şeref Hür 👏👏👏
Geçen Sezonun Şampiyon kaptanı olan ve bu turnuvada da Şampiyon oyuncu olan: Nihal Ünkaya Hür 👏👏👏👏
Finale katılan Güzide Pinaz Çankaya başarısından dolayı kutlarız.
Kaptanımıza ve şampiyona destek olan oyuncuları da kutlarız
Benan Saran
Hakim Kilic
Kerim Kalaycı
Güzide Pinaz Çankaya
Hakan Gumus
Kerim Kalaycı
Semra Ekşi
Semra Taş
Türkay Erkan
Nalan Üstün
Şampiyona Boyunca Bizi Yalnız Bırakmayan Kaptanlarımıza Teşekkür Ediyoruz
Ayşen Çetinkaya - Hayriye Gözen - İbrahim Gözüküçük - Şeref Hür
Katılan Tüm Oyuncularımıza Destekleri İçin de Teşekkürler. Yeni turnuvada görüşmek üzere

2. "O" Şampiyon Turnuvası Sonuçları;

Kaptan; Nihal Ünkaya Hür
Şampiyon; Ali Tunçdemir
Tebrikler Şampiyonlar
Finale Kalan Sahara kaptan ve oyuncu Sevda Ovez'ide Kutlarız
2.O Şampiyon için  Son 8'e Kalan Kaptan ve Oyuncuları Tebrik ederiz

2. "O" Şampiyon Turnuvasına Katılan  Kaptan ve Oyunculara Teşekkür Ederiz


1. "O" Şampiyon Turnuvası Sonuçları;

Kaptan; Yıldırım Elif Azra 
ŞampiyonAynur Buyukgokmen 
Tebrikler
Finale Kalan Hamza Kaptan ve Oyuncusu Sahara Sarı'da Kutlarız1. "O" Şampiyon Turnuvasında Son 8 e kalanlar arkadaşlarımız kutlarız

1

1. "O" Şampiyon Turnuvasına Katılan  Kaptan ve Oyunculara Teşekkür Ederiz"O" Şampiyon Turnuvası Kuralları
·        Hakem:
1-“O” Şampiyon Turnuvanın tüm işleyiş ve takibi yapan kişidir ve Spontane Kafe Kelimelik yönetimi tarafından belirlenir.
2-Turnuva Gidişatının aksamaması için oynan oyunlar veya turnuva gidişatı hakkında fikir, görüş, öneri ve şikayetlere cevap veren kişidir.
3-Hakemin Turnuva İçin Tüm İtirazlara aşağıda yazan “Genel Kurallar” çerçevesinde karar verme hakkı vardır.
4-Hakemin Alacağı Kararlar Tüm Kaptan ve Oyuncular için Bağlayıcıdır.

·        Genel Kurallar
1-Final maçı hariç tüm oyunlar tek oyundur ve kaybeden oyuncu, kaptanlar almaz iseturnuvadan elenir.

2-Kaptanların fikstür de belirtilen sayı kadar oyuncu seçer. Seçtiği rakip oyuncuya göre kendi takımından oyuncusunu ve oynayacakalı oyunun şeklini belirler. (Hızlı -118 - Normal TAŞKAĞITMAKAS- HEDEF4567 )

Hızlı Oyun: 2dk süreli oyundur. Bu oyunda esnek oyun anlaşması olmaz iki oyuncunun müsait olduğu zamanda başlar ve süre kuralına uyulur. 2 seferlik ekran görüntüsü ile süre ihlali yapan kişi elenir.

118 Oyunu: 118 tam sayısına ilk ulaşanın kazandığı oyun şeklidir. Oyuncuların ilk hamlelerinde 6 ve 7 kelimeler yazması yasaktır. Bu oyunda 2 dk. süre kuralı mevcuttur. Ekran görüntüsü bildirmek şartı ile 2 kez ihlal elenme sebebidir.

Normal Oyun: Adından da anlaşılacağı gibi klasik oyun şeklidir. Hamleler Arası 10 dk. Kuralı Vardır. Mazeretsiz bu süreyi iki kez aşan hükmen mağlup sayılırSüre maksimum 24 saattir. Süre bitiminde oyun bitmez ise en çok bekleten oyuncu elenir. Her iki durumda da ekran görüntüsü şartı aranır.

Not: Hızlı ve 118 oyunları rakiplerin müsait olduğu vakit belirlenir ve iki oyuncunun anlaştığı saatte başlar. Eğer oyuncular uygun bir saat 'te anlaşamaz ise, oyun Tur ilan edildiği tarihin ertesi günü saat 21:00 başlar. iki oyuncu da bu kurala uymak zorundadır. Eğer yine de maç yapılamaz ise iki oyuncu da elenir.

3-Oyuncular kendi guruplarında ekran resmi paylaşarak takım arkadaşlarından yardım alabilirler. Bunun dışındaki tüm yardımlar ve kelimelik yardımcı programlar kullanmak yasaktır tespiti halinde elenme sebebidir. Burada altı çizmek istediğimiz bir husus var. Bu tarz etik olmayan hilelerin tespiti çok zor olduğu için bu meseleyi oyuncularımızın vicdanına havale ediyor ve emek hırsızlığı yapmadan keyifli vakit geçirmelerini istiyoruz
.
4-Kaptanlar seçtiği oyuncuyu takip eden bir sonraki turda oynatamazlar. En az bir tur dinlendirmek zorundadırlar. Eğer kaptanın oyuncu sayısı üç ve altı olursa bir tur bekleme şartı artık aranmaz. Kaptanların Tek oyuncusu kalması halinde oyuncu seçiminde kaptan artık devre dışı kalır. Son kalan oyuncu otomatikman hem meydan okuyan hem de meydan okunan rakip olur ve elenmediği sürece kaptanı adına her gün iki maç yapar. Yapacağı günlük iki maçlar için, Fikstürde belirtilen seçim Sırasını Gözetir. Son kalan oyuncu Bir Maç Bitmeden Diğer maçı yapamaz. 1. maçı kaybettiği taktirde 2. Maçı yapmasına gerek kalmaz ve 2.maçının rakibine hükmen kaybetmiş sayılır.

5-Tüm kaptanlar fikstür dahilinde belirlenen rakip kaptanın oyuncularını tek tek elemek sureti ile kendisini şampiyon yapmaya çalışır. Her turda fikstürde belirlen rakipleri seçmek için kaptanlara seçim sırası verilir. Her tur için ayrı bir “kaptan seçim sırası”  hakem tarafından o tur için ilan edilir.(Aşağıda örnek tabloda fikstür ve Seçim sırası gösterilmektedir)


6-Tüm rakip kaptanlarını eleyen kaptan “O” Şampiyon Turnuvasının ŞAMPİYON KAPTAN’ı olur. Şampiyon olan kaptanın 3 ve üstünde oyuncusu kalırsa, şampiyon oyuncuyu belirlemek için takım arkadaşları kendi aralarında normal maç yaparlar. (Rakibi Hakem Belirler)


6-Final maçı: 2 maç üzerinden oynanan 48 saat süreli normal oyundur.

7-Kaptanlar elenen oyunculardan her turda 1 kişi olmak şartı ile 2 kişi (sayı gerek görüldüğünde hakem tarafından değiştirilebilir) alabilirler. Kaptan Kendi oyuncusunu ve elediği oyuncuyu takımına alamaz.

8-Kaptanlar oyun sonuna doğru Oyuncu seçme hakkı olsa bile son 8  oyuncu kalınca alımlar sona erer.

Not: Her tur bitiminde biten turlar için kaptanların alabilecek olduğu oyuncular hakem tarafından listelenir. Eğer bir oyuncuya, kaptanların her ikisi de talip olması durumunda kaptanlar aralarında hızlı oyun olmak sureti ile maç yaparlar, kazanan kaptan talip olunan oyuncuyu alır.

·         Kaptan ve Oyuncular Seçimi

1-      Her Turnuvada 4 kaptan belirlenir. Final oynayan kişiler takip eden diğer turnuvanın kaptan olmada öncelikli adaylarıdır. Kalan iki Kaptanda Spontane "Cafe Kelimelik " yönetimi belirler.
(Bu Turnuva da 1. "O" Şampiyon finalistleri olan Aynur Buyukgokmen ve Sahara Sarı öncelikli Kaptan adayımızdır.


2-Kaptalar oyuncu Seçimini, Bu Görsel altında nick yazan kişilerden aldım verdim yapmak sureti ile belirler. (Aldım -Verdim tüm katılımcıların listesi hazır bulunduğu halde 4 kaptanın ve hakemin olduğu Messenger gurubunda yapılır)aldım verdim de oyuncu seçim sırası, aksi belirtilmediği takdirde alfabetik sıra seçim yöntemi kullanılır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz veya Öneriniz varsa burdan yazabilirisiniz. Sorun Varsa Çözüm İçin Size En Kısa Sürede Geri Dönülecektir. Anlayışınız için Teşekkürler

 
Spontane "Cafe Kelimelik"
Kapalı Grup · 396 üye
Gruba Katıl
Grubumuzun uzun uzun yazılmış ve despotizm kokan bir açıklaması bulunmuyor ;) Kelimelik oyunu turnuvaları düzenlenen ve anlık ruh hallerine bağlı payl...
 

Popüler Yazılar

En Son Yayınlanan

Okumadan Geçmeyin

Yeni Başlayanlar için Kelimelik Turnuvaları

Yeni Başlayanlar için Kelimelik Turnuvaları(bracketcloud takip sistemi ile) Facebook da kelimelik  severler için turnuva düzenlenmekte ve ...