Bracketcloud' Hesap Açma


Merhaba Değerli Spontane Cafe Kelimelik Üyeleri ve sevgili Dostlar...

Bugün  Sizlere BracketCloud "Bulut" sistemi içinde turnuva yönetimine kayıt olmayı ve giriş yaparak skor işlemeyi anlatmaya çalışacağım.

Kelimelik turnuvalarında Turnuva paylaşım link'inin altında oynadığınız oyunların skorları bildirip Yönetimden skorları işlemesini isteyebileceğiniz gibi. Sayfa Yöneticilerinden bc (bracketcloud) yetkisi isteyip skorları kendinizde girebilirsiniz.skorları girmemiz için öncelikle bc (bracketcloud) üye olmamız gerekmekte.

Kayıt Olmak(Register)
Direk Kayıt Ol Linki İçin Tıklayın. <====bu link'i Tıklarsanız direk madde 3- e geçebilirsiniz. 
Eğer Adım adım sayfadan yapmak isterseniz aşağıdaki adımlara bakabilirsiniz.

           1- Öncellikle  "Bulut" sistemi içinde turnuva yönetimi BracketCloud'un Resmi  internet sitesine Giriş Yapıyoruz. http://bracketcloud.com/tr Karşımıza aşağıdaki gibi bir sayfa açılacak ve  gösterildiği gib bu sayfadan giriş yap butonuna tıklayalım.


              2- giriş yap dediğimizde karşımıza aşağıdaki gibi bir sayfa açılacak ve Bu sayfadan kayıt ol butonuna tıkayalım.
        3-Kayıt ol yada register dedikden sonra karşımıa aşağıdaki gibi e-mail, kulanıcı adı,şifre ekranı çıkacak.gerekli alanları doldurdukdan sonra işlem tamamlanır.


Bur da Dikkat etmeniz gereken şeyler var. kullandığınız e-posta güncel olmalı.(olası şifre kaybında tekrar almanız için). kullanıcı adı seçerken resimde de belirtildiği gibi mecbur olmamakla birlikte kelimelik de kullandığınız nick'i  kullanmanızı  tavsiye ediyoruz. ve tabii ki şifrenizi de unutmaya özen gösterin.:)hepsi bu kadar. artık üye olduk.


Bc'de Skor Girişi Yapma

Siteye girip giriş yap dediğimizde,belirlediğimiz kullanıcı adı ve şifreyi bu alana yazarak bc'ye giriş yapacağız. Devam eden turnuvalarınız için ilgili sayfa yöneticisinden bc yetkisi isteyerek artık skorları kendiniz işleyebilirsiniz. bunun için bc sitemine girdiğinizde eğer size yetki verilmiş ise aşağıda gözüktüğü gibi "TURNUVALARIM kısayolu belirmiş olacak.
hangi turnuva olduğuna göre değişmekle birlikte, skor girişleri genellikle lig usulü maçlar için yapılmaktadır. bizde anlatımda lig usulü oynanan oyunlar için anlatacağız.aşağıda örnek bir lig maçında nasıl skor girilir bakalım.ismimiz Yıldırım Elif Azra olsun.


ismimizin olduğu gurubu bulalım... A gurubunday mışız :)  örnekte A Grubu yazan yerin hemen yanında işaretle gösterilen yere tıkladığımızda. şöyle bir sayfa açılacak

bu ekranda rakipleriniz le olan maçlar gözükecektir. diyelim spontane  üye7 ile maç yaptık ve skoru girmek istiyorum maçlar ekranına baktığımızda #6 nolu maç bu oyunu gösteriyor....  maçı bulduktan sonra ortada yazan sonucu gir kısmına tıklayın.sonra aşağıdaki gibi skor girme ekranı açılacaktır.


bu alana isimlere dikkat edilerek skor girilir. dikkatli girmenizi tavsiye ediyoruz çünkü bir kez skor girme işlemi yapabilirsiniz ve hatalı girişler için düzeltme işlemi yapamazsınız. bütün bu uyarılara rağmen :) yinede  skoru yanlış girerseniz düzelmek için sayfa yöneticisine başvurmanız gerekmektedir. yöneticiye yanlış girildiğini söyleyip doğru skoru belirtmeniz gerekecek.

keyifli oyunlar..

bu konu şimdilik bu kadar. sorularınız için yorum kısmına soru sararak yardım alabilirsiniz.:)Paylaş:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz veya Öneriniz varsa burdan yazabilirisiniz. Sorun Varsa Çözüm İçin Size En Kısa Sürede Geri Dönülecektir. Anlayışınız için Teşekkürler

 
Spontane "Cafe Kelimelik"
Kapalı Grup · 396 üye
Gruba Katıl
Grubumuzun uzun uzun yazılmış ve despotizm kokan bir açıklaması bulunmuyor ;) Kelimelik oyunu turnuvaları düzenlenen ve anlık ruh hallerine bağlı payl...
 

Popüler Yazılar

En Son Yayınlanan

Okumadan Geçmeyin

Yeni Başlayanlar için Kelimelik Turnuvaları

Yeni Başlayanlar için Kelimelik Turnuvaları(bracketcloud takip sistemi ile) Facebook da kelimelik  severler için turnuva düzenlenmekte ve ...